pojd na chat.

17. march 2011 at 14:08 | Kac.
Hey!
Rozhodla jsem se napsat článek s tématem KOMUNIKAČNÍ SÍTĚ..protože tohle mě v poslední době docela trápí - facebook.com atd.

Znají to všichni v našem věku - po škole se už nechodí do parku ani si zaplavat, chodíme domů, abychom byli co nejrychleji na facebooku. Když u sebe nemáme mobil, cítíme se jako bez ruky. Neřekneme, že se nám líbí oblečení nějakého kamarída - napíšeme mu to na zeď do statusu. Neřekneme, že mě jeho chování štve - prostě se "hodíme offline" nebo mu napíšeme pár hnusných vět a doufáme, že ho potom už nepotkáme, protože nevíme, co mu máme říct. Ti, které v dnešní době považujeme za vyhynulý druh - tedy ti, kteří nemají facebook a virtuální komunikace je jim cizí - jsou považování za outsidery.

Problém je potom, když musíme komunikovat naživo v situacích, které bychom normálně jen napsali, s lidmi, kteří jsou z očí do očí zvyklí hovořit. V té chvíli nemůžete říct, že se jdete najíst a prostě odejít, neexistuje výmluva, která by vás zachránila - protože nejste zvyklí takhle komunikovat. Můžou vám říct, že vás nemají rádi a vy jim nenapíšete řechajícího se smajlíka, kterým byste přes chat uvolnili situaci. Nemůžete vymyslet dostatečně peprnou urážku, se kterou vám můžou pomoct ještě vaši kamarádi, protože jste zvyklí psát, a tam je na to čas.
Jasně, je fajn umět alespoň trochu se vyjadřovat přes internet nebo mobil - kdo by to v dnešní době nepotřeboval. Jenže všeho s mírou. Rychlé zanikání přizorené komunikace, kdy vidíme, jak se daný člověk tváří, jeho postoj atp., když s ním mluvíme. Leckdy nám to vlastně i pomůže pochopit smysl toho, co chtěl říct.
V těch horších případech na chatech narazíme na "super človíčQa", který se nám zdá jako naše spřízněná duše. Jen tak, čirou náhodou, má úplně stejné názory jako my, poslouchá stejnou hudbu…a čirou náhodou nemá nikdy čas jít ven. A nejhorší je to pak tak, když ten čas má a někdo na nás pak na místě schůzky, které je podivně osiřelé, zezadu skočí…
A pak jsou tu telefony - u těch bych neříkala, že jsou až takový problém, spíš bych dokonce řekla, že ještě zlepšují komunikaci naživo. Protože pokud prostě nemáme možnost stýkat se s lidmi, je mobil ideální. Řekla bych, že voláním se nemůže zas až tak moc stát. Když toho člověka známe, poznáme jeho hlas, takže je to vlastně velká výhoda, popovídat sis ním, když se ním nemůžeme setkat v reálu. Pochybuji, že se někdy stane, že by volal někdo cizí s účelem najít nové kamarády. Je tu ten problém, že nikomu se nebude chtít plýtvat kreditem. A pak - jak by věděl, že dané číslo není na nějakého dědu po sedmdesátce? Možná, že když vaše číslo sežene přes společné kamarády, zkontektuje se s vámi. Ale maximámlně smskami. V dnešní době se prostě seznamuje facebookem.
Kdo nemá mobil nebo facebook, je těžce out, ikdyž se hodně lidí začíná bouřit proti své závislosti na vitruálních komunikačních sítích, nikdy si je úplně nezruší. Doufám, že na apríla facebook napíše, že stránku smazali a nikomu se nepůjde přihlásit. Aspoˇv ten jeden den. Aby všichni viděli, že když ho nebude mít nikdo, bude to lepší.
Bye*
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nessie Nessie | Web | 17. march 2011 at 14:41 | React

Mělo by se to zrušit. My závisláci to sami nedokážeme. Ale chce to, aby ti udělali ti, kteří si na tom vydělali. Což se samozřejmě nestane. Ale. Třeba to jednou dokážu a kliknu na to tlačítko "Smazat Facebook". :(

2 Barbora Barbora | Web | 17. march 2011 at 18:48 | React

Facebook je závislost, ale ne ta má. Moej závislost jsou kamarádi. Nereda řeším problémy přes sms, facebook neb odalší sítě. Je to k ničemu. Vždy si to musíe říct z očí do očí. Jinak to podle mě nemá cenu. Je fajn, že jsou všichin na tom facebooku tak odvážní ale ve skutečnosti by tohle vůbec neřekly. A co nejnáším uplně nejvíce? Ta řeč náctiletých co je strašně "in", už se mi zvedá žaludek když vidí větu kde je přebytek písmen "W" a "Q". Někteří lidé se dají změnit. Ale někteří zůstanou pořád těmi závisláky uzavření ve svém pokoji v facebooku odděleni od světa. Achjo. Souhlasím s tebou, facebook by něměl skončiz nejen na Apríla ale jednou pro VŽDY. Bourá mezilidiské vztahy. V dnešní době není nic reálné, všechno je jen pod tou modrou lištou...

3 Sim. Sim. | Web | 17. march 2011 at 20:52 | React

Jak pravdivej článek(:
..jaktože mi neodepisuješ? :(

4 Greeny.K* Greeny.K* | Email | Web | 19. march 2011 at 16:29 | React

V tomto přípatě jsem out. Ne asi před 3 měsící jsem byla jeden se závisláků a řekla jsem si dost! Spousta lidí furt nadává jaká je to blbost, ale furt tam jsou, nedokážou se deaktivovat, ale nikdo je tam nedrží, ani ten kdo facenook vytvořil je tam nedrží, když chcou můžou se smazat, ale ne většina je prostě tak závislá, že to nedokáže. Jsem na sebe pyšná! Bez facebooku se žije tak snadně, nepotřebuju jako většina vědět hned kdo s kým, kdo má nový fotky, kdo zrovna jse na záchod, kdo se s kým hádá a všechny ty trapný drby z faceboku, nepotřebuju is s kamarádama psat, ale povídat. když něco vážně potřebuju, tak na ty nejblížší mám mobil nebo icq či skype. Kdyby se všichni s facebooku odhlasili, nebo ho někdo smazal, bylo by všechno jednoduší a lepší! ostatně jako před tím než ho někdo vytvořil, no nebylo nám líp ? Myslím, že jo! Ale faceboook bohžel za naši závislost nemůže, je to čistě v nás!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement