pravý přítel?

19. march 2011 at 11:47 | Kac.

Hey!
Jednou už jsem sem psala, že jsou pro mě v životě nejdůležitější přátelé - pořád si za tím stojím, akorát se k nim po Itálii přidala rodina&láska. Nedávno jsem měla strašnou krizi, strašně moc mých "kamarádů" se na mě naštvalo, ale už je to fajn. Na horách jsem se chvílemi nudila, tak jsem prolízala mých 2700 doručených SMSek a strašně jsem se nasmála. A když jsem si to tak četla, zjistila jsem, co pro mě všechno udělali a já si na to ani nevzpomněla. Hned jak je uvidím, chci jim říct jedno velké DĚKUJI. Ale našla jsem takový..problém.Řeknu příklad: kamarádce se líbí jeden kluk z autobusu. Zařídila jsem, aby se seznámili a ona byla úplně v sedmým nebi, když jí v prvním chatování napsal "zdálo se mi o tobě". A pak ji pozval ven. Takšťastnou jsem ji nikdy neviděla - má docela problémy doma, ale prostě na to kašlala a upnula se na toho kluka. Jenže pak přestal jezdit autobusem. Zjistili jsme že je nemocný. Ale on jí neodepisoval ani na smsky, ani na skajpu. A ona? Bombardovala ho víc a víc. Jednou jsem trochu nakousla téma, že by taky mohla počkat, než první napíše on, že kluci nemají rády stíhačky a jiné její kamarádky do mě začaly hučet, jak jsem pesimistická. Nedávno mi napsala "Už mi odepisuje na každou čtvrtou smsku!" a včera mi říkala, že už jí vůbec neodepisuje. A já si teď připadám blbě, že jsem ji nezastavila. A tím se dostávám k tématu: Je pravý kamarád ten, který vás podpoří, nebo ten, který vám poradí správnou cestu a řekne vám, když děláte něco viditelně špatně?
Já jsem vždycky zastávala názor, že musím oboje. Ale pak jsem zjistila, že druhá varianta s sebou nese strašně moc nepříjemných rozhovorů, kdy je druhá strana uražená, že ji nepodporujete a leckdy si neuvědomí, že to s nimi myslíte dobře. Třeba taková Sab - chtěla dělat modeling. Přes kontakty - ne že by šla na konkurz, prostě má bohatý rodiče s kontaktama, tak by ji vzali. A já se bála, že ji ti ostatní z konkurzu budou nenávidět a že přestane mít čas na všechno ostatní, že začne strašně hubnout (není tlustá, ale taky nemá postavu modelky) a bude to špatný. Naznačila jsem jí to a ona se urazila s tím, že "vážně nepotěší, když vás nejlepší kamarádka nepodpoří ve vašem snu". Nevěděla jsem, že po tom zas až tak touží, ale vysvětlila jsem jí proč si to myslím a bylo to fajn. Ale otázka pravého přítele mi doteď vrtá v hlavě. Zajímá mě váš názor, tak pište prosím))
Děkuji, že jste si přečetli zase moc hloubající článek.
Bye*
(btw. v celém článku fotka anglického žadatele S. - děsím se toho, že ho někdo zná a on zjistí, že o něm píšu na BLOG. Brrr, pokud jo, neříkejte mu to prosím! Fakt je, že se známe jen trochu...já o něm prostě jednou napíšu samostatný článek, je toho strašně moc, co chci říct!)

Bože, on je SEXY!
 

1 person judged this article.

Comments

1 Lů | Web | 19. march 2011 at 12:11 | React

Tak toho kluka fakt neznám neboj se. A počkej jako to je tvůj kamarád a ty by si určitě chtěla aby to bylo tvoje něco víc? Nebo trošku to nechápu. No ohledně toho přátelství. Moje nejlepší kámoška si našla kluka, kterého já moc nemusím. Řekla jsem ji to že je to děvkař, a že ji beztak opustí. A ona nic, protože kritika ji moc nevadí. Dělá si to co uzná za vhodné. Ale až ji opustí, kvůli nějaké jiné tak potom bude brečet, a chodit ke mě pro rady jak má udělat aby ji chtěl zpátky. Moc dobře to znám, z jejího předchozího vztahu. Ale tak přeju ji aby ji to vyšlo:) Já bych chtěla takovou kamarádku, která by tě pochválila kdyby sis koupila něco nového, dělali by jste si srandu, vtipkovali a tak. Může mě i kritizovat, ale nesnáším, když člověk něco řekne a třeba za týden tě pomlouvá. Dejme příklad, třeba koupím si nové boty. Mě se líbí a kámošce taky. Za týden tě ale za rohem pomlouvá s další kámoškou a říká jak mám hrozné boty. Tak jako.. Trošku lhářka ta kámoška. Chci pravou kamarádku, která tě dokáže pochválit ale i zkritizovat, nebo říct svůj názor. A i kdyby měla kluka, tak by mi to nevadilo. Ale musela by si na mě aspoň na chvilku najít čas, kdybych potřebovala poradit nebo tak. Promiň že jsem se ti tady tak hodně rozepsala ale napsala si že máme psát co si o tom myslíme my. Tak tady máš můj názor. Víš myslím že přes blog se moc nepoznáme, lepší by bylo to icq, nebo něco kde bychom se mohli spojit ne? :)

2 Puntíček. Puntíček. | Web | 19. march 2011 at 12:30 | React

Děkuju za komentář,moc mě potěšil. :) Ale,nepodceňuj se,určitě umíš dobře kreslit. ;)
Jinak k článku.. Jo,tohle jsem si zažila,nevím rpoč mě to tehdy urazilo,když to byla pravda. No,ono je to tím,že asi člověk chce slyšet jen to dobré. Radši uslyší dobrou lež,než aby mu někdo řekl,že mu to nesluší.
Vadí mi ale ti lidé,kteří říkají,jak mu to neuvěřitelně sluší a vzadu ho pomlouvá,člověk to slyší rád,ale ..
Jestli to kamarádka pochopí,tak ti bude i vděčná. :) Upřímnost se cení. ;)

3 Dennie Dennie | Web | 19. march 2011 at 13:12 | React

Děkuju moc :)
Já byla na brigádě jednou a ještě přes kámošku a navíc bysme ani nesměly, je nám 14 :D Vydělala jsem si 800, ale bylo to na Vánoce, takže to hned bylo pryč :( SI musím ještě rok počkat, no :) No já to s tím KFCčkem mám tak, že buď tam jeden čas chodim často a potom tam zas nechodim vůbec :D:D

4 Dennie Dennie | Web | 19. march 2011 at 13:16 | React

Tak to se máš, že máš alespoň tohle. Spolužačka zase kóduje filmy nebo co, a má za to asi 500. To já když mám nějakou takovou práci, tak je to uklízení a takový ))

5 Lů | Web | 19. march 2011 at 13:26 | React

Dobře můj skype je: lucie.plchotova

6 Buzzy ^^ Buzzy ^^ | Web | 19. march 2011 at 13:34 | React

Přátelé bych nikdy za nic nevyměnila.
Někdy si íkám,že jsem se k nim zachovala hnusně a oni toho pro mě tolik moc udělali a vůbec si to nezaslouží :(
Moc perfekní článek♥

7 Nessie Nessie | Web | 19. march 2011 at 18:59 | React

Tuhle logiku já nikdy nepochopím. Nic zábavnýho na tom není.

8 Noemi ^^ Affs Noemi ^^ Affs | Web | 19. march 2011 at 22:21 | React

Ahoj :)
1) jsem tu jen na dva dny a pak odjíždím se školou do rakouska tak jsem ti jen chtěla dát vědět, že ještě pořád žiju ;D a prosííím nemazat :)
2)já bych taky volila obě varianty - podpořit i ten co je k vám upřímný a poradí vám. Někdy je hodně těžké snášet kritiku. Dřív, když mi někdo naznačil, že nedělám něco správně nebo mi ten dotyčný řekl něco negativního o čem jsem si myslela, že 'to' vypadá dobře, byla jsem uražená, ale postupem času si toho začínám čím dál tím víc cenit. Co je to za kamarádku, která vidí, že něco děláte opravdu špatně a neřekne vám to. Přítel je ten kdo vám poradí i když to potom třeba bolí.
3)toho kluka neznám, ale je sladkej ;)

9 Barbora Barbora | Web | 20. march 2011 at 18:19 | React

Oukej. Tak brno mám celkem daleko. Potěšilo mě, že si o mě myslíš že jsem fajn, ty také taková přijdeš.
Tak začnu od konce pokud to neude problém)) Toho anglického žadatele opravdu neznám a kdyby tak mu rozhodně nic neřeknu. Ale je fakt hezkej. Každý si pod slovem pravý přítel představí něco jiného. Někdo třeba to že ho ve všem podpoří a nikdy neřekne nic proti němu. Pak je další možnost a to je, že k tobě mluví upřímně a řekne ti třeba, že tohle nemá cenu nebo tak. Já mám takové moc smíšené názory. Takže nevím jestli je v lidských silách mě vůbec pochopit.Já si pravého přítele představuji tak, že je ke mně upřímný a řekne mi všechno, řekne mi i to že jsem se dneska chovala divně, že mám ošklivý oblečení a tak dále. Pravý přítel přijde když ostatní odcházejí, právý přítel vždy pomůže, nikdy se na tebe nevykašle, je mu jedno co na tebe říkají ostatní, stejně se tě zastane. Jak jsi psala o té kamarádce jak chtěla jednoho kluka kterého jste potkávali v buse, tak k tomu mám taky určitě nějaké poznámky. Podle mě není moc dobrý nápad klukovi pořád psát jelikož si myslí že je stíhačka jak jsi psala. To co si jí řekla byl podle mě dobrý nápad. Jen škoda že si to pořádně neuvědomila.
Každpádně nemáš jednu kámošku, uričtě máš spoustu přátel, kteří tě podrží. podle toho jak o tý holce píšeš, bych řekla že si můžeš najít i lepší kamarády.
Zvolila si téma, které mě zajímá a mám k tomu co psát. Článek je krásně napsaný. A dlouhý. Takovýhle články miluju))*

10 Meis. Meis. | Web | 21. march 2011 at 16:06 | React

Praví přátelé. Existují, jsou součástí života. Jsou reální. A realita není růžová. I přátelé se někdy hádají, někdy si nesednou, naštvou se. To k tomu patří. Přátelé jsou od toho, aby se vzájemně podrželi. Myslím si, že pokud je na místě říct jim nějaký nedostatek, je to skoro nutné. Oni tě sice chvilku budou nenávidět, ale třeba později zjistí, že jsi měla pravdu. A nebo taky ne.
Být dobrým přítelem přináší spoustu radostí, ale i obětí. To jak pro tebe tak i pro tvé kámošky.
Někdy je to ale dobry skutek, ne? Říct někomu, co dělá špatně, aby si to uvědomil. To je fajn, ale každý to pochopí jinak, a ne každý člověk to vezme do svých rukou a popere se s tím. Možná je dobré předem si promyslet, jak mu to co nejmírněji říct ;)..
ale dost, to je jak u psychologa :D... jsme ráda, že už je to s těma kámošema zase všechno v pohodě :) prostě je to všechno někdy složité. nejlepší je si to všechno vyjasnit mezi čtyřma očima ;) a taky vědět že ne všechno dopadne dobře :D... opravdu nádherný článek :) jak jinak.

11 Barbora Barbora | Web | 21. march 2011 at 18:00 | React

Nemáš vůbec zač. Dyť víš že tvoje články komentuju ráda. Nemusím se k tomu odhodlávat, chci je číst komentovat. Jsou originální, zajímavé a dobře se čtou)
Určitě bude nějaký článek. Otázka je za jak dlouho, jelikož nevím na jaké téma psát.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement